Prethodni susreti skupine D Lige prvaka: Real Madrid i Inter protiv novopridošlih šerifa Tiraspola

Postoji zrak deja vu o skupini D u Ligi prvaka.

Real Madrid, Inter i Šahtar Donjeck bili su izvučeni jedan protiv drugoga u grupnoj fazi prošle godine, zajedno s Borussijom Monchengladbach.

Ovaj put njemačka strana zamijenjena je pridošlicom, jer je Sheriff Tiraspol postao prvi moldavski klub koji se natjecao u Ligi prvaka.

Ovdje su neke od najznačajnijih prošlih učvršćenja između tih timova.

Inter Milan protiv Real Madrida

Iako je prošlosezonski ligaški pohod bio veliki uspjeh za Inter, njihov pohod na Ligu prvaka bio je pomalo prometna nesreća, pobijedivši samo jednom i završivši na dnu skupine.

Dvaput ih je pobijedio Madrid. Prvi je stigao u uzbudljivih 3:2 kod Estadija Alfreda Di Stefana, a Rodrygo je postigao pobjednika u posljednjih deset minuta.

Preokret je završio 2:0, zahvaljujući penalu Edena Hazarda i golu Achrafa Hakimija.

Ali bilo je puno većih sukoba između njih dvojice. Los Blancosi su pobijedili Talijane u dva polufinala Europskog kupa 1966. i 1981. godine.

Osvojili su prvo, ali su u potonjem izgubili u finalu.

Ali nije uvijek bilo negativno za Nerazzurri. Svoj prvi komad europskog srebrnog posuđa preuzeli su u finalu 1964. protiv španjolskog kluba.

Alessandro Mazzola utrpao je dvostruki pogodak, a Aurelio Milani je zabio za pobjedu Intera 3:1, a Felo je zabio za Madrid.

Njihovi navijači imat će sretne uspomene po povratku na stadion Bernabeu.

Bilo je to u španjolskoj prijestolnici gdje su osvojili svoju najnoviju Ligu prvaka, pobijedivši Bayern München u finalu 2010. godine nakon proteze Diega Milita.

Šahtar Donjeck protiv šerifa Tiraspola

Vjerovali ili ne, zapravo je bio prethodni sastanak između ovog para. Došlo je tijekom kvalifikacija za Ligu prvaka 2003./04.

Ukrajinska strana bila je pobjednica izjednačenja, pobijedivši u ukupnom poretku suparnike 2-0. Prva utakmica završila je 0-0, ali golovi Zvonimira Vukića i Brandaoa osigurali su njihov napredak.

Inter Milan protiv Šahtar Donjecka

Ako je prošla sezona nešto što treba proći, ova utakmica definitivno nije za gledanje.

Obje utakmice završile su 0:0 – iako je bio prilično komičan trenutak u kojem je Romelu Lukaku blokirao gol-udarac vlastitog igrača, što je Inter u konačnici koštalo plasmana u nokaut fazu.

Belgijska sreća bila je malo bolja protiv Šahtara u polufinalu Europske lige 2020. godine.

Nogometaši Antonija Contea naglašeno su stigli do finala pobjedom 5:0. Lukaku i udarni partner Lautaro Martinez postigli su dva pogotka, a metu je pronašao i Danilo D’Ambrosio.

Real Madrid protiv Šahtar Donjecka

Šahtar je u obje utakmice protiv Madrida prošle sezone ušao kao veliki gubitnik, pa je to bio šok kada su im uspjeli oduzeti svih šest bodova.

U gostima je Hirnyky prije poluvremena utrčao u iznenađujuću prednost od tri gola. Tete i Manor Solomon utrpali su se za posjetitelje, a Raphael Varane je stavio u vlastitu mrežu.

Luka Modrić i Vinicius Junior zabili su početkom drugog poluvremena golovima za prijetnju povratkom, ali završilo je 3-2.

Zatim su na stadionu Olympiyskiy još jednom svladali 13-estruke prvake Europe. Salomon je ponovno bio na listi rezultata, dok je Dentinho također zabio.

No, stvari su bile mnogo uspješnije za Los Blancose tijekom grupnih faza 2015./2016. Domaća utakmica završila je porazom 4:0, a Cristiano Ronaldo postigao je hat-trick.

Što se tiče utakmice u Ukrajini, bila je to pulsirajuća utakmica s ukupno sedam golova. Madrid je nakon 52 minute bio četiri gola prednosti, a Ronaldo je bio dvostruki uz udarce Modrića i Danija Carvajala.

No, eksplozivnih posljednjih 15 minuta od domaćina zaprijetilo je izvanrednim povratkom. Alex Teixeira postigao je dva pogotka, a Dentinho je također pronašao mrežu, ali bilo je prekasno jer su divovi La Lige izdržali trijumf 4:3.

Nikad se nisam sreo.

Budući da im je ovo prvi pothvat u Ligi prvaka, ne čudi što se šerif Tiraspol nikada nije suočio s Madridom ili Interom.

Moldavski je stigao do kvalifikacija fantastičnom ligaškom sezonom, skupivši 99 bodova i izgubivši samo jednom u 36 utakmica, dok je postigao 116 i primio samo sedam golova – yep, SEVEN.

Tijekom kvalifikacija ispratili su Teutu, Alashkert, beogradsku Crvenu zvezdu i zagrebački Dinamo za plasman u grupnu fazu.

Liga prvaka Skupina A prethodni susreti: Man City i PSG sukobili se u skupini smrti.

Liga prvaka Skupina B prethodnih susreta: Liverpool traži osvetu Atletico Madridu.

Susreti skupine C Lige prvaka: Borussia Dortmund, Sporting Lisabon, Ajax i Besiktas sučelit će se.

Liga prvaka Skupina E prethodni susreti: Barcelona se nada osveti Bayern Münchenu.

Liga prvaka Skupina F prethodnih susreta: Man Utd i Villarreal sukobili se u finalu Europske lige.

Liga prvaka Skupina G prethodni susreti: Lille i Sevilla naslovna skupina gubitnika.

Liga prvaka Skupina H prethodni susreti: Chelsea i Juventus ističu se u skupini H.