Hrvatska je osigurala mjesto na Euru nakon pobjede nad Walesom

Osim finalnih automatskih kvalifikacija za Euro 2024., u utorak je bilo dosta drame.

Diljem Europe, evo što se dogodilo

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo idu Hrvatskoj preko Armenije

Strijelac: Budimir 43′

Hrvatska je osigurala mjesto u posljednjoj rundi automatskih kvalifikacija tijesnom pobjedom nad Armenijom na domaćem terenu.

Uz visoke uloge domaći su veći dio susreta vodili, no čvrsta armenska obrana držala je utakmicu u mirovanju.

Unatoč šest pokušaja Hrvatske u prvom poluvremenu, Armenija je bila ta koja je zamalo povela, ali ju je osujetila ključna obrana vratara Dominika Livakovića.

Utakmica je prekinuta neposredno prije poluvremena kada je Ante Budimir, ostavljen bez gola, glavom zakucao na centaršut Borne Sose.

Drugo poluvrijeme bilo je napeto, no Hrvatska je uspjela zadržati vodstvo i time osigurati drugo mjesto u svojoj skupini, ispred Walesa.

Poraz od Turske ostavio je Wales slomljenog srca

Strijelac: Williams 7′; Yazici 71′

Wales je za dlaku izmakao automatskim kvalifikacijama nakon remija 1-1 protiv Turske.

Domaća momčad je otvorila rezultat nevjerojatnim solo udarcem Neca Williamsa.

Mladi igrač Nottingham Foresta pokupio je loptu s lijevog krila, probio se u peterac i poslao loptu u desni kut mreže, daleko izvan dosega Uğurcana Çakıra.

Međutim, zbog prijašnjih pogrešaka, sudbina Walesa bila je neizvjesna. Kasni gol Yusufa Yazicija iz penala razbio je nadu Walesa koji je završio na trećem mjestu u skupini.

Francuska mamurna u Grčkoj

Strijelac: Bakasetas 56′, Ioannidis 61′; Kolo Muani 42′, Fofana 74′

U iznenađujućem preokretu događaja, francuski besprijekoran niz završio je u Ateni nakon slavne pobjede nad Gibraltarom.

Umor je možda igrao ulogu, ili možda izostanak ranog crvenog kartona, ali momčad Didiera Deschampsa kao da se trzala nakon prethodne utakmice.

Prvi gol za Francusku došao je neposredno prije poluvremena, a Randal Kolo Muani je uzeo loptu s desne strane šesnaesterca i ubacio je u mrežu iz čvrstog kuta.

Grčka je iskoristila mlitavi start Francuske, postigla dva brza gola i preokrenula utakmicu u svoju korist uz oduševljenu publiku.

Francuska nije uspjela izbaciti loptu u šesnaestercu koja je na kraju pala do Anastasiosa Bakasetasa koji je pogodio dalekometnim udarcem, a onda se Fotis Ioannidis brzo nadovezao još jednim golom.

No, Francusku je poraza spasio spektakularan gol Youssoufa Fofane, a utakmica je završila remijem.