Prethodni susreti skupine C Lige prvaka: sučelili se Borussia Dortmund, Sporting Lisabon, Ajax i Besiktas

Skupina C ovogodišnje Lige prvaka trebala bi biti zanimljiva, jer se Borussia Dortmund, Sporting Lisabon, Ajax i Besiktas bore za mjesto u nokaut fazi.

Bez očitog istaknutja, čini se da je širom otvoren. Ovo su prethodni sastanci između strana.

Sporting Lisabon protiv Borussije Dortmund

Ovo će biti drugi susret Sportinga i Dortmunda u skupini Lige prvaka.

Prvi je došao u sezoni 2016./2017., a bundesligaši su bili ti koji su bili na vrhu.

U sastavu Portugala Crno-žuti su poveli preko Pierre-Emericka Aubameyanga i udvostručili ga nešto prije poluvremena udarcem Juliana Weigla.

Bruno Cesar povukao je jedan nakon prekida, ali više nije bilo golova.

U uzvratnoj utakmici opet su Nijemci bili ti koji su izašli kao pobjednici. Ovaj put je bio samo jedan gol, a kolumbijski napadač Adrian Ramos zabio je u 12. minuti.

Ajax protiv Besiktasa

Piet Keizer

Posljednji put kada su se njih dvojica sastali moramo se vratiti u 1966. godinu kada su Ajax i Besiktas izvučeni jedan protiv drugoga u prvom kolu Europskog kupa.

Bila je to prilično ugodna afera za nizozemsku stranu. Prvu utakmicu pobijedili su 2:0 zahvaljujući golovima Pieta Keizera i Bennieja Mullera, a pobjedu su odnijeli i u drugoj dionici – pogotkom Keizera i Sjaaka Swarta.

Sporting Lisabon protiv Besiktasa

Sporting i Besiktas igrali su međusobno u grupnim fazama Europske lige2015./2016.

Black Eaglesi su bili domaćini prve utakmice koja je završila 1:1. Bivši igrač Fulhama Bryan Ruiz doveo je goste u vodstvo u prvom poluvremenu, ali je Gokhan Tore poravnao u drugom dijelu.

Tada je u Estadio Jose Alvaladeu portugalski klub odnio tri boda pobjedom 3:1. Mario Gomez doveo je Besiktasa u vodstvo, ali tri gola u 11 minuta preokrenula su utakmicu.

Ajax protiv Borussije Dortmund

Oba ova kluba su prethodnih godina uživala u nekom uspjehu u Ligi prvaka. Ajax ga je osvojio četiri puta, dok je Dortmund bio prvak 1997. godine.

Bundesligaški klub bio je blizu dodavanja sekunde u svoj kabinet u sezoni 2012/13., tijekom koje su se u grupnim fazama suprotstavili Ajaxu.

Uzeli su šest bodova amsterdamskom klubu, a Robert Lewandowski postigao je tri u dvije utakmice.

No, Ajax je također uspio eliminirati Borussiju Dortmund na putu do finala. U kampanji 1995./96.

Golovi Edgara Davidsa i Patricka Kluiverta dali su Nizozemskoj veliku prednost ulaskom u drugu dionicu, a Kizito Musampa je sve sumnje okončao u rikverc.

Ajax protiv Sporting Lisabona

Prošlo je dosta vremena otkako su Ajax i Sporting igrali jedni protiv drugih. Posljednji susret ostvarili su 1988. godine, u prvom kolu Kupa UEFA.

Lionsi su prošli u sljedeću rundu pobijedivši sa 6-3 u ukupnom poretku. Kod kuće su pobijedili suparnike 4:2 i završili posao pobjedom 2:1 u Amsterdamu.

Nikad se nisam sreo.

Ove godine će se prvi put sučeliti Dortmund i Besiktas.

Marco Rose će se nadati da će podići neku formu nakon nedosljednog starta. Pobijedili su u prvim utakmicama Bundeslige i DFB Pokala, ali su u međuvremenu pali u porazima protiv Bayern Münchena i Freiburga.

Što se tiče Besiktasa, oni ulaze u novu sezonu osvojivši Super Lig prošle godine sa samo jednim golom. Imaju četiri boda iz prve dvije utakmice i tek trebaju priznati.

Liga prvaka Skupina A prethodni susreti: Man City i PSG sukobili se u skupini smrti.

Liga prvaka Skupina B prethodnih susreta: Liverpool traži osvetu Atletico Madridu.

Skupina D Lige prvaka prethodni susreti: Real Madrid i Inter protiv novopridošlih šerifa Tiraspola.

Liga prvaka Skupina E prethodni susreti: Barcelona se nada osveti Bayern Münchenu.

Liga prvaka Skupina F prethodnih susreta: Man Utd i Villarreal sukobili se u finalu Europske lige.

Liga prvaka Skupina G prethodni susreti: Lille i Sevilla naslovna skupina gubitnika.

Liga prvaka Skupina H prethodni susreti: Chelsea i Juventus ističu se u skupini H.