Gary Lineker bruji o krilnom napadaču Evertona Demaraiju Grayu

Gary Lineker zasuo je hrpe pohvala krilnom igraču Evertona Demaraiju Grayu nakon što su Toffeesi pobijedili Burnley u ponedjeljak navečer.

Everton je pobijedio Claretse 3:1 na Goodison Parku, a golove su dobili Michael Keane, Andros Townsend i Gray.

Toffeesi su sjajno reagirali nakon što su u prvom poluvremenu spustili gol. Keane je vratio paritet fino tempiranim zaglavljem koje se sastalo s križem iz Townsenda.

Ubrzo nakon Evertona preuzeo je vodstvo kada je Townsend postigao pogodak za svjetskog prvaka dalekometnim naporom.

U 66. minuti Abdoulaye Doucoure je sjajnim dodavanjem pronašao Graya, a ljetni potpis s velikom pribranošću ubacio je kući.

Lineker je na Twitteru podijelio svoja razmišljanja o Grayu. Kaže kako 25-godišnjak ima torbu potencijala i mogao bi postati jedan od jeftinih potpisa ljeta ako nastavi impresionirati.

Everton, koji je ovog ljeta bio vrlo strog s budžetom za transfere, potpisao je Gray trogodišnji ugovor uz naknadu od oko 1,7 milijuna funti.

Gray je jednostavno bio izvanredan ove sezone za Toffeese, upravljao je s tri gola već iz četiri utakmice Premier lige.

Pokušao je četiri pogotka tijekom utakmice i uspio je 91% točnosti dodavanja.

Lineker je također komentirao Townsendov fantastičan gol. Kaže da bivši krilni napadač Tottenhama ne zabija puno, ali uvijek dođe do posebnog gola.

Everton se probio na četvrto mjesto premierligaške tablice s 10 bodova iz četiri utakmice.

Toffeesi su do sada neporaženi u Premier ligi, dijele iste bodove s manchester unitedom, Chelseajem i Liverpoolom.